Başkan Savaş, İskenderun’da Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, EXPO 2021 organizasyonu ve Hatay’ın Gastronomi Şehri olması hakkında kentin tanıtımını yapmak amacıyla İskenderun’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Gerçekleştirilen basın toplantısına Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Bozkurt, HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, Bölge Koordinatörü A. Serhat Beydilli ve HBB 3.Bölge Zabıta Müdürü Mehmet Kaplan katılım gösterdi.

ULUSAL PLATFORMLAR İLE ŞEHRİMİZ ŞAHA KALKACAK

HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi’nin sunumuyla başlayan toplantıda, katılımcılara EXPO 2021 ve Hatay UNESCO Gastronomi konulu sinevizyon gösterisi izletildi. Sunumda Hatay’ın doğal ve karakteristik yönlerinin EXPO 2021 ile dünyaya tanıtılabileceğini ifade eden HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, ilin Gastronomi kimliğiyle de adeta şaha kalkacağını vurguladı. Tüm zenginlikleri ve tarihi dokusuyla dünyaya kapılarını açacak olan Hatay’ın bu serüveninde herkese ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

DEFNE KENT KONSEYİ OLARAK PROJEDE YER ALMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ

Bu nedenle gastronomiyi önemsiyor ve bu konuda olabildiğimiz kadar zenginliğimizi üst seviyede herkesle paylaşalım istiyoruz. Tabi bunları yaparken amacımız sadece reklam değil. Bu dalda Gastronomi turizmine yönelik kentimizdeki bütün departmanları alarma geçirip Hatay adına yapılacakları ortak akılla güçlü bir şekilde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Böylece Hatay tüm zenginliklerini ve tarihi dokusuyla dünyaya kapılarını açacak. Başarı elde edebilmek için bütün hemşehrilerimize görev düşmektedir. Bu toplantıların ilkini geçen ay Antakya’da Habib-i Neccar Sosyal Tesislerinde yaptık. İkincisini de İskenderun’da Home Cake Restaurant sahibi sayın Gülşen Sökmen’in ev sahipliğinde yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.