10 Aralık 2021 - 30 Mayıs 2022

Expo Hatay Gazetecilerden Tam Not Aldı

Gastronomi şehri, 13 farklı medeniyetin ortak mirası Hatay, Türkiye’nin 13 farklı ilinden gelen 40 gazeteciyi ağırladı. Hatay’ın tarihi, kültürel ve doğal alanlarını gezen gazeteciler, tarihte ilklerin şehri olan Hatay’a hayran kaldı.

Gazeteci heyet; Hatay İl Kültür Müdürlüğü ve Hatay Vakfı himayesinde gerçekleşen, Kültür Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan ve Kültür Sanat Muhabirleri Dernek Başkanı İbrahim Gökdemir’in öncülüğünde ilde temaslarda bulunup tarihi mekanları ziyaret etti. 40 kişilik ekibe Hatay Büyükşehir Belediyesini temsilen Başkan Vekili Fedai Yücedal, Basın Yayın Daire Başkanı Nida Yılmaz ve EXPO Genel Sekreter Yardımcısı Musa Eskiocak da eşlik etti.

Canlı yayınların yanı sıra EXPO alanlarında da incelemelerde bulunan ekip, Hatay’ın tarihi, gastronomisi, sanat ve kültür birikimlerini yerinde gözlemleme imkânına sahip oldular. Üç gün süren yoğun programın ardından kentten yorgun ve mutlu ayrılan ekibin birçok yazarı kendi yayın organlarında Expo2021Hatay, gastronomi, kültür destinasyonları hayranlıklarını ifade ettiler.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp