10 Aralık 2021 - 30 Mayıs 2022

Expo Birimi Kadın Girişim Kooperatiflerinin Sürdürülebilirliği Ve Yerel Kalkınmadaki Rolü Çalıştayı’nda

HBB Expo Birimi Proje koordinatörü Ömer Faruk ÇELEBİ ve kooperatifleşmeden sorumlu ekibi, “Kadın Girişim Kooperatiflerinin Sürdürülebilirliği ve Yerel Kalkınmadaki Rolü Çalıştayı”na katıldı.

HBB Expo Birimi Proje koordinatörü Ömer Faruk ÇELEBİ ve kooperatifleşmeden sorumlu ekibi, “Kadın Girişim Kooperatiflerinin Sürdürülebilirliği ve Yerel Kalkınmadaki Rolü Çalıştayı”na katıldı.

Kooperatiflerin yerel dinamikleri harekete geçiren itekleyici güç olması, kooperatifçiliğin tanıtılması, geliştirilmesi, sürdürülebilir kalkınmadaki önemi konularında bölge illerden katılan kooperatiflerle ve DOĞAKA’yla beraber konuşma gerçekleştirildi. Dört oturum şeklinde gerçekleşen çalıştayda, kooperatiflerin pazarlamadaki uygulamaları gereken stratejiler de anlatılmıştır.

Günümüz modern çağın gereklerinden teknolojinin kooperatiflere entegre edilmesi ve e-ticarete giriş konularında bilgiler aktarılan, İl Ticaret Müdürlüğü, Danimarka Mülteci Konseyi ve Kosgeb işbirliği ile gerçekleşen verimli çalıştay, Antakya Ottoman Palace Hotel’de gerçekleşti. Sunumlarla beraber hanımlar, TKDK uzmanlarından, Hatay Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünden, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden bilgiler edindiler.

Koordinatörümüz ÇELEBİ, yerel yönetimlerin kooperatiflere olan etkisinden bahsederek Expo 2021 Hatay ile beraber şehrin katma değerinin artacağını ancak ekip olarak yalnız bununla yetinmeyip kırsal kalkınmayı da projeye dahil ederek organik, yerel ve yöresel ürünlerin yerli ve yabancı misafirlere sunulacağını söylemiştir. Bu sebeple kadınlarımızın Expo 2021 Hatay’dan motive almasını ve önümüzdeki bu kuluçka döneminde tüm kooperatifleşme çalışmalarının tamamlanarak Expo’da Hatay halkı olarak hazır olmamız gerektiğiyle sözlerini noktalamıştır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp