10 Aralık 2021 - 30 Mayıs 2022

Haberler

Uluslararası AIPH heyeti, EXPO 2021 Hatay’ı yerinde inceledi

Uluslararası EXPO Uzmanı Sven Stimac ve AIPH Dış İlişkiler Müdürü Treve Evans, 29-30 Ağustos tarihlerindeki EXPO 2021 Hatay Denetimi programı kapsamında ikinci aşama olarak organizasyonun yapılacağı Kisecik alanında ve Expo fidanlığında incelemelerde bulundular.

“EXPO 2021 HATAY Kalplere Dokunacak”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ Beyin himayesi ve yönetiminde yapılan Expo 2021 Hatay projesi, uluslararası uzmanlar tarafından 29-30 Ağustos tarihlerinde denetlenmiştir.

Yerli Proje Hayat Bulmaya Devam Ediyor

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından başlatılan “Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri” projesi genişlemeye devam ediyor.

BM Heyeti Müze Otel’i ziyaret etti

HASİAD’ın ev sahipliğinde ilimizde mülteci ve sığınmacılar ile ilgili temaslarda bulunan BM heyeti ile Dünya’da bir ilk olan Müze Otel’e ziyaret gerçekleştirilecek incelemelerde bulunuldu.

HATMEK’ten EXPO 2021’e Hazırlık Kursları

Dünyanın en büyük 3. organizasyonu EXPO’ya 2021’de ev sahipliği yapacak olan ve UNESCO tarafından “Gastronomi Kenti” unvanıyla tescillenen Hatay’ımız, dillere destan mutfağıyla dünyayı ağırlamaya hazırlanıyor.

Hatay’da Yeni Şefler Yetişecek

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği protokolü çerçevesinde Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında( HATMEK) EXPO 2021 Aşçı Yardımcılığı Kursu açıldı.