10 Aralık 2021 - 30 Mayıs 2022

EXPO için Tüm Hatay El Ele

Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Hatay milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri ve basın mensupları, Başkan Lütfü Savaş önderliğinde ve Expo Genel Sekreteri İhsan Çakar koordinasyonunda Expo Antakya Alanı’nı ziyaret ederek fikir ve bilgi alışverişiyle dolu bir gün geçirdi.

VIP Yönetim Binası’nın Expo Antakya Alanı’nı kuş bakışı gören manzarasında Başkan Lütfü Savaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan keyifli geziye, 5000 kişilik Amfi Tiyatro’da Expo Genel Sekreteri İhsan Çakar’ın Expo hakkındaki gelişmeleri ve etkinliğin Hatay’a kazandıracağı değerlere ilişkin sunumla kısa bir mola verildi.

Expo için özel olarak bestelenen jingle ve rap şarkısının dinlenmesinin ardından hız kesmeden devam eden gezide ulusal ve uluslararası şehirlerin bahçelerinin yer alacağı bölgeyi keşfeden siyasiler, sırasıyla Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçesi, Biyolojik Gölet, futbol sahasından daha büyük çocuk oyun alanları ve dünya mutfağının en özel lezzetlerini bir araya getirecek Gastronomi Köyü inşaatlarını incelediler.

Geziye gösterilen yoğun ilgi, düşünceler ve siyasi görüşler birbirinden ne kadar farklı olursa olsun, tüm Hatay’ın EXPO için birlikte hareket edeceğinin ve bu organizasyonu sahipleneceğinin kanıtı oldu.

Expo 2021 Hatay Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelecek ziyaretçilerini misafir etmek için sabırsızlanıyor. 10 Aralık’ta görüşmek üzere.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp