23 Nisan - 29 Ekim 2021

Kent Çiftlikleri

Kisecik Expo alanı içerisinde yer alacak Kent Çiftlikleri, tarım alanında öne çıkmış yeni tekniklerin ve alternatif üretim modellerinin sergileneceği bir platform olarak tasarlanmıştır.

Bu platform ülkeler arası iş birliklerine olanak sağlarken, aynı zamanda Expo ziyaretçilerine farklı tarım kültürlerinden örnekler sunacak ve bunları deneyimleme imkânı sağlayacaktır. Organik tarım, dikey tarım (Akuponik ve Hidroponik), akıllı tarım, topraksız tarım gibi başarılı tarım uygulamalarını teşvik eden bu platform aynı zamanda ziyaretçilere, yenilenebilir enerji gibi tüm dünyanın giderek üzerinde durduğu entegre sistemlerin uygulama alanlarında bilgi edinme fırsatı sunacaktır.

Dikey Tarım Uygulamaları

Tüm dünyanın hızla yöneldiği alternatif yetiştiricilik sistemlerinden olan dikey tarım uygulamaları Expo 2021 Hatay etkinliğinin ana temalarından birini oluşturmaktadır. Bu alanda yapılacak uygulamaların Expo aracılığı ile başta bölgemiz olmak üzere Türkiye için yetiştiricilik alanında bir örnek teşkil etmesi hedeflenmektedir.