23 Nisan - 29 Ekim 2021

Çocuk Bilim Merkezi

Çocuk Bilim Merkezi, çocukları bilimle buluşturmayı, farklı mesleklere yönelecek olsalar da bilimi hayatlarının her alanıyla bütünleştirebilmelerini amaçlayan, eğlenerek öğrenme felsefesini taşıyan bir alandır.

Planetaryum

Güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin yapay görüntülerini özel bir yansıtıcı yardımıyla yansıtan Planetaryum, çocukların keyifli vakit geçirerek öğrenmelerini sağlayan bir alan olacaktır.

Çocuk Faaliyet ve Etkinlik Alanı

Tüm Expo alanı içerisinde çocuklara yönelik aktiviteler ve atölye çalışmaları yapılması düşünülmektedir. Expo alanı içerisinde çocukların fiziksel özelliklerine bağlı olarak düzenlenecek bu özel bölümde çocuklara enerjilerini sonuna kadar kullanarak oynayabilecekleri bir alan sunmak, tabiat ve yeşil sevgisini çocuklara aşılamak, bahçecilik etkinliklerine katılmalarını sağlamak hedeflenmektedir. Çocukların fiziksel, bilişsel, sosyal ve duyusal gelişimine yönelik çeşitli atölye çalışmaları ve etkinlikleri doğa ile içi içe gerçekleştirme imkânı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.