HBB EXPO Ekibi Belendeki Kadınlarımıza Kooperatifleşmeyi Anlattı

Kooperatifleşme çalışmaları kapsamında HBB Expo ekibi, 15 ilçeyi dolaşıp Hatay’ın çalışkan kadınlarına kooperatif kurmaları için bilgiler vermeye devam etmektedir.

Expo 2021 Hatay ekibi; Antakya, Samandağ, Reyhanlı, Kumlu, Arsuz, Serinyol ilçelerinden sonra bu kez Belen’e giderek kadınların neler yaptığı, emeklerinin nasıl daha iyi değer bulacağı ve ürettikleri ürünlerin kalite standardını yükselterek pazara açılmasının nasıl sağlanacağı hakkında kadınların önünün açılması gerektiği konularında Belenli kadınlara bilgiler verdiler.

HBB Expo ekibi,kadınlarımıza tüm bu problemlerin altından kalkmanın yolunun kooperatifleşmeden geçtiğinin bilgisini vererek onları bu yolda cesaretlendirip her daim yanlarında olduklarının sözünü verdiler. Belenli Fatma teyze, 35-40 sene önce Türkiye ekonomisi canlandırılmaya çalışılırken de kooperatiflerin kurulduğundan ve zirai tohum, gübre, sebze meyve üretiminin bu yolla yapılıp çiftçinin kalkındırılmaya çalışıldığından söz etmesi kadınlarımızı heveslendirdi.

Toplantı, bir dahaki buluşmada Belen kadın kooperatifinin kuruluş tohumlarının atılmış olmasının dileklerinde bulunularak son buldu.