MKÜ’de EXPO 2021 HATAY Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Hatay Büyükşehir Belediyesi EXPO ve Gastronomi Koordinatörü Ömer Faruk Çelebi, EXPO 2021 Hatay projesi hakkında görüşmek üzere Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde toplantı düzenledi.

MKÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okan Şener başkanlığında gerçekleştirilen ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim görevlilerin de katıldığı toplantıda Çelebi, EXPO 2021 Hatay projesinde gelinen son aşamaların detaylarını paylaştı.

Bahçe ve Botanik EXPO’larının kentin çiftçisini dünya standartlarında eğiterek dünya rekabetine hazırlayan ve dünya pazarlarına açan bir kırsal kalkınma projesi olduğunu belirten Çelebi, bölgenin sürdürülebilir olması için gerekli altyapının hazırlanması amaçlı örnek bir mekânın yapılmasının gerekliliğini vurguladı.

Kent dinamiklerinin yeniden tasarlanmasının ve hayata geçirilmesinin önemine değinen Çelebi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nin projeye katkısıyla birlikte EXPO’nun dört ana sektörü için işbölümü yapıldığını ve altyapı çalışma gruplarının kurulduğunu belirterek EXPO 2021’in Hatay’a önemli bir ivme kazandıracağını açıkladı.